ÇATI İŞLERİ

Ankara Oluk

Ankara Oluk Oluklar yağmur suyunun akıtılması için kullanılmaktadır. Eğer yağmur suyu akıtılmaz ise zamanla çatıya zarar vermektedir. Duvarların aşınmasına ve bozulmasına sebep olur. Kiremitleri çürütür ve bozar böylece çatı akmaya kadar götürür. Oluk sisteminiz iyi ise bu sorunlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Oluklar kaliteli ve sağlam olmalıdır. Yıldırım oluk sistemleri sizler için dayanıklı oluk sistemleri oluşturuyor.

ankara-cati-isleri-3

Çatı Olukları Neden Değişmeli

Olukların eskimesi durumunda dış cephe boyanız zarar görür, yağmur sularıyla yıpranan duvarlar size daha fazla maliyet olarak geri döner, bunun önüne geçmek için oluklarınızı yenilemeniz veya tamir ettirmeniz gerekir. Bunun içinde firmamız sizlere Ankarada kaliteli sağlam ve dayanıklı oluk sistemleri ve tamir olanağı sunmaktadır. Ankara oluk sistemleri olarak sizlere bu hizmeti vermekteyiz. Kaliteli ürünlerimiz ve

ankara-cati-isleri-2

Eksiz Oluk İmalatı

Eksiz Oluk Çekme Makinası ; yapıları yağmur suyundan korumak amacıyla , yağmur ve kar suyu toplamak ve tahliye etmek için kullanılan oluğun üretiminde kullanılır. Dolayısıyla kar ve yağmur sularının toplanması ve tahliye edilmesi gereken her türlü binada ( ev , işyeri , sanayi binaları vb.) oluk çekmek için kullanılır. Gelişen sanayi ve gerekli insan gücünün

ankara-cati-isleri-4

Eksiz Oluk (Mono Oluk)

Eksiz Oluk Sistemi yıllardır avrupada ve amerikada kullanılan bir sistemdir. Ülkemizde ise birkaç yıldır kullanılmaya başlamıştır. Şuana kadar yapılan çatı oluk sistemlerinden çok farklıdır. Günümüzde çatı olukları 2 metre uzunluğundaki parçaların eklenerek ve her ekin lehimlenmesi ile bir bütün oluşturmakta idi. Ek sayısının artması hem deformasyonun hızlanmasına hemde işçilik süresinin uzun olmasına neden olmaktaydı. Örneğin:

ankara-cati-isleri-1

Yerinde Oluk İmalatı

Taşınabilir mono (eksiz) oluk makinamızla  yerinde imalat yapıyoruz. Oluk eksiz olduğu için yapıda daha estetik bir görünüm sunarken aynı zamanda kolay taşınabilmesi ve kolay montajı ile de kolaylık sağlar. Firmamız Ankara’da sizlere oluk seçenekleri sunmaktadır detaylı bilgi için arayınız. Oluk imalatı ve oluk montajı için bizlere ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

ankara-cati-isleri-6

Eksiz Oluk Nasıl Yapılır

Aracımızın içinde kurulu olan 33 lük eksiz oluk makinesi ile montaj yapılacak yapı önüne gelinir. Tecrübeli firma elemanları çatı üstünde net ölçü alma işlemine başlar. Daha sonra alınan ölçülerde bina önünde üretime başlanır. Makineden çıkan yağmur olukları çatı üzerine urgan vasıtası ile çekilir. Oluk kelepçeleri takılır. Kelepçe araları 50 cm ile 55 cm arasında olmalıdır.

ankara-cati-isleri-5

Çatı Aktarma

Çatı onarım/tadilat olarak da bilinen ve genelde kiremit çatılarda yıpranmış, yerinden oynamış muhafaza gücünü kaybetmiş, yağmura karşı dayanıksız hale gelmiş ve binanın yapısına zarar verir hale gelmiş çatının yenilenerek ömrünün uzatılması uygulamasıdır Bu tamirat işleminde çatının su yalıtımı, ısı yalıtımı, yağmur oluklarının yenilenmesi ve izole edilmesi, çatı karkas onarımı gibi çatının tamamı elden geçirilir.

Eksiz Oluk Nedir?

Eksiz yağmur taşıma sistemi; benzersiz estetik görünümü, detaylardaki titiz tasarımı ve teknik üstünlüklerinin yanı sıra, sunmuş olduğu zengin renk ve model seçenekleriyle de kullanıcılarına fark yaratan değerler kazandırıyor. Sistemimiz UV ışınlarına, kimyasal, mekanik ve ısıl şoklara karşı göstermiş olduğu yüksek dayanım sayesinde, zorlu iklim koşullarında güvenle kullanabileceğiniz ideal bir çözüm sunuyor.

Eksiz Oluk Özellikleri

Eksiz Oluk Özellikleri –  Eksiz oluğun hem içinde hem de dışında fırınlanmış fabrika çıkışlı 7 kat astarlı elektrolize boya vardır. Buda paslanma olayını önlemektedir. –  Eksiz oluk tek parça halinde olduğu için oluktan su kaçırma (akma) olayı kesinlikle yoktur. –  Hızlı üretilip hızlı montaj edilir. –  Zengin renk seçeneği ile yapılarınıza ayrıcalık katar.

Çatı Olukları Neden Değişmeli

Olukların eskimesi yada kötü durumda olması dış cephe boyalarınız zarar görmekle kalmaz sadece çatı akmasına kadar büyür işler. Aynı zamanda  yağmur sularından yıpranan duvarlar ve çatı işleri size daha fazla maliyet olarak geri döner, bunun önüne geçmek için oluklarınızı yenilemeniz gerekir.

Oluk Montajı Nasıl Yapılmalı

Aracımızın içinde kurulu olan 33 lük eksiz oluk makinesi ile montaj yapılacak yapı önüne gelinir. Tecrübeli firma elemanları çatı üstünde net ölçü alma işlemine başlar. Daha sonra alınan ölçülerde oluk kesme işlerine başlanır. Makineden çıkan yağmur olukları çatı üzerine urgan vasıtası ile çekilir. Oluk kelepçeleri takılır. Kelepçe araları 50 cm ile 55 cm arasında olmalıdır.