Eksiz çatı olukları; oluk makinasından çekilip yerine hızlı montaj olanağı sağlayabileceğiniz oluk sistemleridir. Galvaniz elektrostatik boyalı sacdan imal edilen bu oluklar uzun ömürlü ve diğer oluklardan daha ekonomiktir. Eksiz oluklar kötü hava koşullarına dayanıklı olması yanı sıra metal yorgunluğuna uğramazlar.

ÇATI OLUK

Çatınızın yağmur oluğunda zamanla biriken kum, toprak, yaprak Yağmur oluklarını tıkamakta ve suyun tahliyesini engellemektedir. Çatınızın yağmur oluğunu temizleyip, izolasyon (LEHİM) yaparak sorunsuz olarak ilk günkü haline yeniden döndürüyoruz.

Çatı yağmur Oluklarının birleşen yerlerindeki çatlamaların ve deliklerin meydana getirdiği sorunlara karşı garantili şekilde kesin çözüm olarak tamirini ve tadilatını gerçekleştirmekteyiz.

Yağmur Oluğundaki Taşmalar Vs. Oluklarda ve oluk inişlerindeki tıkanmalar,çatlamalar vs. zaman içerisinde büyük sorun haline dönüşmekte olup yüksek maliyetli zararlara sebebiyet vermektedir.

Yağmur oluklarındaki sorunlara profesyonel ve maliyeti düşük şekilde çözüm bulmaktayız.

EKSİZ OLUK

Ankara Çatı Oluk Sistemleri Ankara’nın Tartışmasız Lider Markası Eksiz oluk uzun ömürlü dekoratif görüntüsü ve sağlamlığı ile çok kısa süre içerisinde tüm binalarda görülmeye başlamıştır.

Sizlere yıllardır güvenle hizmet vermekteyiz. Yerinde üretim teknolojisiyle Ankara Çatı Oluk farklı renk seçeneği ile gerçekten uzun ömürlü ve istenilen uzunlukta çatınıza montajlanabilir.

Aşağıya bakın:

Örneğin=Yarım yuvarlak oluk ile eksiz oluk kıyaslandığında katında iki daire olan bir aparmanın ortalama 70 metre civarında yarım yuvarlak oluk olduğunu düşünürsek 25 adet civarında oluk ek yerleri mevcut olur oysa eksiz mono oluk’da sadece köşelerde ek yeri olur ve 4 adet oluk’da ek çatınızda mevcut olur.

Çatılarda en çok problem yaşanan detaylardan biri de duvar ve baca dipleri. Kiremit ile duvar ve baca kenar yüzeyine gelen kısımlarda su sızıntısını önlemek için mutlaka duvar ve baca kenar dibi kısımlarına galvaniz,çinko,bakır,veya boyalı sac malzeme’den baca kenar sacı kullanılmalı. Yüksek dayanıma sahip olan baca kenarı sacı sayesinde gelen suyu çatı malzemesi olan (kiremit,ondiline vs)malzemeye aktarımını sağlar.